סיור במשק

צור קשר

כשנכנסים לכפר יהושע, מיד בצד ימין, ניתן להבחין בשדות צבעוניים ומגוונים בהם ערוגות של ירקות שונים לצד עצי פרי, צמחי בר ופרחים. זהו המשק של איריס.
מאז שנת 1983 גדלים כאן ירקות ופירות אורגניים לצד חלומות, רעיונות ויוזמות בתחומי החקלאות והקיימות .
העיקרון המנחה את הפעילות החקלאית במשק הוא השאיפה לאיזון ביולוגי טבעי. עיקרון זה מיושם על ידי הימנעות מוחלטת משימוש בריסוסים כלשהם, בין אם הם מאושרים לשימוש אורגני בין אם לאו. גידול סוגי ירקות רבים בסמיכות, שילוב צמחי תבלין בשדה, הותרת אזורי בר , שמירה על מחזור גידולים והקפדה על גידול בעונה בלבד, תורמים גם הם לעמידות הצמחים, אך בעיקר, שימת לב, מחויבות ואמונה בדרך האורגנית, המיושמת באהבה ובמיומנות המאפשרים בית גידול טבעי לבעלי חיים המהווים אויב טבעי למזיקים השונים ,מסייעים לשמירה על מגוון ביולוגי עשיר במיוחד.
המסייר במשק יגלה פינות חמד כמו עץ האלון הגדול, בצילו ניתן לנוח וליהנות מיופיו של השדה המשנה את פניו בהתאם לעונות השנה המתחלפות,פינת חי הכוללת תרנגולות צבעוניות,  בית בוץ המיישם את עקרונות הבנייה הירוקה ובנוי מחבילות קש ואדמה מקומית; וכמובן חנות המשק הקטנה המאפשרת למבקרים במשק ליהנות משפע התוצרת הטרייה הגדלה בשדה וכן ממוצרים נוספים המשלימים את המבחר האורגני .
ניתן לערוך במשק סיורים מודרכים בתאום מראש ואפשר תמיד להתייעץ עם החקלאים החביבים בענייני גידול ירקות וכן לרכוש זרעים ,שתילים וקומפוסט לגן הירק הביתי.

 

502912